Amadeus Live – přidáváme odpolední představení!

AMADEUS_poster_no textSlavný  film Miloše Formana Amadeus  se vrací na plátno v originálním provedení  s živým orchestrem a sbory

Kongresové centrum Praha, 13. Listopadu 2016, 13:30 a 18.30

Film Amadeus z  roku 1984 oceněný osmi Oscary bude v Praze uveden necelý měsíc po světové premiéře v londýnské Royal Albert Hall v originální podobě – promítaný na obrovském HD plátně za synchronizovaného doprovodu živého orchestru a sborů.

Proslulý velkofilm vznikl jako adaptace původní divadelní hry  Petera Shaffera. Vítěz osmi Oscarů včetně ocenění za nejlepší film, přepychový Amadeus Miloše Formana,  je zvukovým a vizuálním potěšením všech smyslů.  Strhující příběh osudového střetu geniality s průměrností se natáčel před 32 lety v Praze a podílelo se na něm velké množství českých filmových tvůrců i herců. Dokonalá kamera Miroslava Ondříčka, fantastické kostýmy Theodora Pištěka ml., krása pražských paláců, divadel a uliček, to vše propůjčilo filmu nesmazatelnou atmosféru. Forman, mistr velkých lidských dramat, dokázal s Mozartovou pomocí zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudby.

„Amadeus spřádá krásný, tragický příběh, jenž okouzluje děti i dospělé. Má v sobě vše – lásku, nenávist, krveprolití, smlouvu s Bohem, dobové elity, tajemného cizince, vraždu i jedna z nejlepších hudebních děl, která byla kdy složena. Který jiný film vám nabídne byť jen polovinu?“(The Guardian).

Uvedení Formanova Amadea právě teď, v roce významných Mozartových jubileí a těsně po světové premiéře, bude bezpochyby velkou událostí pro všechny příznivce Mozartovy hudby, Formanových filmů, milovníky Prahy a vůbec všechny diváky hrdé na naše umělce oceněné i v zahraničí.

Obsazení:

Dirigent: Mr. Ludwig Wicki

Orchestr: PKF – Prague Philharmonia 

Sbor: Canti di Praga

Sólový klavír: Mr. Jan Bartos

TV spot: https://youtu.be/E6UFr-Yr0lM

Vstupenky k dostání  v  předprodejních sítích Ticket Art, Ticketportal a Ticketpro v cenových relacích od 800 – 2800,- Kč (VIP balíček)

Více informací najdete na:  www.facebook.com/jvagentura  nebo  www.amadeus-live.com

Objednat vstupenku