Andrea Bocelli v květnu 2018 opět v pražské O2 areně!

ticketportal-(300x300)-AB-2018-(O2-arena)-YELLOWProslulý italský tenorista v  květnu 2018 opět vystoupí v pražské Oareně.

Tentokrát Andrea Bocelli přijíždí se zbrusu  novým programem, který zároveň reflektuje dvě dekády jeho hvězdné kariéry. Na koncertu zazní melodie z připravovaného alba, které vyjde na podzim 2017, i světové operní árie, a umělec zavzpomíná též na veleúspěšné album „Romanza“, které se nedávno dočkalo reedice právě po 20 letech.

V TÉTO CHVÍLI VYPRODÁNO

Andrea Bocelli byl ve svém hudebním talentu podporován rodiči již od útlého dětství, kdy v  pouhých šesti letech začal studovat hru na klavír a později také na flétnu a saxofon, ale až právě ve svém hlasu nakonec objevil ideální instrument. Toto byl počátek formovacího procesu, na jehož konci se zrodila hvězda. Celine Dion jednou prohlásila: „Kdyby Bůh měl hlas, byl by to hlas Andrea Bocelliho“. Hlas, který v sobě proplétá melancholii i jasné barvy a v jehož výrazu se mísí pozemská touha s božskou láskou, ale i téměř 100 milionů prodaných nosičů v  průběhu dvacetileté závratné kariéry, tento výrok jen potvrzují.

Nejen v  operním světě, ale i v oblasti populární hudby je Andrea Bocelli již přes dvacet let jedním z nejmilovanějších a nejsledovanějších interpretů. V roce 2013 vydal album „Passione“, které obsahovalo i jedny z nejkrásnějších milostných písní všech dob a duety s Jennifer Lopez nebo Nelly Furtado. V červnu 2013 mu zaplněná veronská Arena aplaudovala při výpravném představení Opera Gala věnovanému jubilejní 100 operní sezóně na této slavné operní scéně, 200 letům od narození Verdiho a zároveň i vzpomínce na Bocelliho zesnulého kolegu Luciana Pavarottiho. Při této příležitosti zazpíval toskánský tenorista duet s  Placidem Domingem, který zde mimoto také dirigoval památnou Bocelliho interpretaci písně „Nessum Dorma“.

Následovalo vydání CD a DVD „Love in Portofino“, pro které Bocelli nazpíval písně od Enia Morriconeho, Elvise Presleyho a Freda Buscalioneho, ale také překrásné duety s  Jenifer Lopez, Chrisem Botim, Sandy, Caroline Campbell a Veronicou Berti.

V  dubnu 2015 vystoupil Andrea Bocelli spolu s  orchestrem Teatro alla Scala na úvodním koncertu Expo International v Milánu. Koncert přenášela TV do celého světa. V roce 2015 zpěvák vydal i své další album „The Complete Pop Album“ (Sugar Srl/ Ume) – exkluzivní balíček remasterovaných písní a 3 bonusových alb, který poprvé kompletně mapuje Bocelliho dosavadní úspěšnou kariéru.

V  loňském roce (2016) pak vychází jeho další nahrávka, již 15 v pořadí, pod názvem Cinema, která se věnuje filmové hudbě a obsahuje 16 písní přednesených v  5  různých jazycích, jež utkvěly v  srdcích mnoha generací filmových diváků.  Za toto album byl Andrea Bocelli nominován na cenu Grammy (Best Traditional Pop Vocal Album).

V  současné době natáčí režisér Michael Radford (The Postman, The Merchant of Venice) o Andrea Bocellim životopisný film „The Music of Silence“ s  Antoniem Banderasem v  hlavní roli, který vypráví příběh svého alter ega Amose Bardiho (hraje ho Tony Sebastian známý ze seriálu Hra o trůny) po té, co ve 12 letech oslepl a než se proslavil po celém světě. Ve filmu se dále objeví např. Jordi Molla (Bad Boys II, Riddick) v roli Bocelliho otce, Luisa Ranieri (Letters to Juliet) v roli matky nebo Ennio Fantastichini (Open Doors) v roli strýce. Bocelli je nejen autorem knižní předlohy (jeho stejnojmenný román vyšel v  roce 2010), ale podílel se i na scénáři a ve filmu zazní také dosud nevydané písně, jež kdysi v  mládí sám složil.

Andrea Bocelliho spolu s dalšími váženými hosty, kteří budou oznámeni později, doprovodí Český národní symfonický orchestr a sbor.

Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal od 9. května 2017 s cenami od 900 do 12.500 Kč.

Generální partner: Generali 

Mediání partneři:  Prima a Radiožurnál

Objednat vstupenku