Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly

POC1_800X800_bannerPirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl in Concert – nejslavnější pirátské dobrodružství všech dob v jedinečném spojení filmu na obřím HD plátně a živé hudby v podání Hradeckého symfonického orchestru a sboru pod taktovkou zkušeného dirigenta Helmuta Imiga. 

V původním znění s českými titulky

Praha a Brno, červen 2018

Z produkce Disney In Concert přivážíme do Prahy a Brna projekt, který jako vůbec první položil základy světového fenoménu filmových projekcí s živým orchestrálním doprovodem. Nejslavnější hudební motivy skladatele Klause Badelta a filmovou akademií oceněného Hanse Zimmera si může české publikum vychutnat 9. června 2018 pražské O2 areně a 10. června 2018 v brněnské DRFG Areně.

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swannovou (Keira Knightley). Její kamarád z dětství Will Turner (Orlando Bloom) se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington (Jack Davenport). Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo.

Film bude doprovázen živou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové, tělesem uznávaným po celé Evropě nejen díky svému dlouholetému působení v nejslavnějších evropských koncertních síních, ale také svým pravidelným účinkováním na významných mezinárodních hudebních festivalech jako jsou Pražské Jaro, operní festival Smetanova Litomyšl či Janáčkovy Hukvaldy. Vše se bude odehrávat pod taktovkou renomovaného dirigenta Helmuta Imiga, který stál u samotného zrodu spojení pirátských dobrodružství Jacka Sparrowa s živým symfonickým orchestrem a od roku 2011 pod jeho rukou ožívá slavná hudba Pirátů z Karibiku v koncertních síních a halách po celém světě.

První díl hvězdně obsazené ságy natočilo studio Walt Disney Pictures ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Productions v roce 2003. Vzhledem k obrovskému úspěchu po celém světě se k dnešnímu dni diváci dočkali dalších čtyř pokračování a od roku 2011 mají možnost zažít tento fenomén i v podobě In Concert. Film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly obdržel 5 nominací na Oscara (hl. herecký výkon, mix zvuku, makeup, střih zvuku, vizuální efekty) a bude promítán v původním znění s českými titulky.

sobota 9.6.2018 – O2 arena Praha

neděle 10.6.2018 – DRFG Arena Brno

Presentation Licensed by Disney Concerts. All rights reserved.

Vstupenky v prodeji od 450,- kč do 1650,-kč v sítích Ticketportal, TicketArt a Ticketpro

Předprodej zahájen 27.10.2017

Partneři projektu: Prima, Frekvence 1, CineStar,   Týdeník Rozhlas  a   GO TO BRNO.cz

Objednat vstupenku